מוכרים או קונים נכס? תנו לנו ללוות אתכם

מלאו פרטים:

האם זה זמן טוב להשקיע בתחום הנדל"ן המסחרי?

ממגורים ועד משרדים להשקעה, מקרקע חקלאית ועד נדל"ן מסחרי – ענף הנדל"ן על כל רבדיו מתמודד עם השפעותיה של מגיפת הקורונה. דבר אחד בטוח – השינויים הדרמטיים לא צפויים לחלוף עם החיסונים של פייזר.
נדל"ן מסחרי בדרום באר שבע

ממגורים ועד משרדים להשקעה, מקרקע חקלאית ועד נדל"ן מסחרי – ענף הנדל"ן על כל רבדיו מתמודד עם השפעותיה של מגיפת הקורונה. דבר אחד בטוח – השינויים הדרמטיים לא צפויים לחלוף עם החיסונים של פייזר. באופן לא מפתיע, תחום הנדל"ן המסחרי ספג את הפגיעה החזקה ביותר. הנכסים הנכללים בקטגוריה זו הם בנייני משרדים, משרדים בודדים, קניונים, מרכזים מסחריים, חנויות, מסעדה וכו'. עם סגירת הקניונים ובתי העסק שאינם נחשבים חיוניים, והמעבר לשגרת חירום של עבודה מהבית, שעתידה להפוך לשגרה רגילה כפי שנראה כעת, ספג תחום הנדל"ן המסחרי מכה אנושה שמאיצה אותו ואת המשקיעים בו לחשב מסלול מחדש.

בעשורים האחרונים, נכסי נדל"ן מסחרי נחשבים לנכסים יציבים ומשתלמים המניבים תשואה גבוהה לבעליהם. נגיף הקורונה, עם ההגבלות והסנקציות שבאו בעקבותיו, גרם לשינוי במגמה החיובית. ימים לא קלים עוברים על תחום הנדל"ן המסחרי – בעלי החנויות והעסקים ואלו שמושקעים בו. משבר הקורונה יצר קושי אדיר לבעלי עסקים קטנים, שנאלצו לסגור את החנויות שלהם בשל מגבלות משרד הבריאות, אך נדרשים להמשיך לשלם את דמי השכירות והארנונה. כמובן שחלק מבעלי הנכסים מסכימים להתגמש כדי להקל על השוכרים, לפרוס  ולהפחית את תשלומי השכר החודשיים ואף לבטל את חוזה השכירות במקרי הצורך, אך לא כולם יכולים להרשות לעצמם לעשות זאת, שכן גם הם בעצמם נפגעו ממשבר הקורונה וחשוב לזכור זאת. אכן, אין ספק שמי שכבר היה מושקע בנדל"ן מסחרי טרום עידן המגיפה ספג פגיעה קשה שרק הזמן והסבלנות אולי יכולים לרפא. עם זאת, דווקא בימים קשים אלו, חשוב לזכור כי כל משבר הוא הזדמנות, ומי שטרם נכנס לתחום ההשקעות בנדל"ן מסחרי – לא יכול היה לבקש הזדמנות טובה יותר מזו. המשבר העולמי צפוי לחלוף בקרוב והשוק עתיד לתקן את עצמו, כפי שניסיון העבר מלמד אותנו. אנשים יחזרו לפקוד את הקניונים ומרכזי הקניות, ותחום הנדל"ן המסחרי ככל הנראה יתאושש בשחר של יום חדש. 

משקיע חכם, עם חזון וסבלנות, יידע לנצל את הפוטנציאל העצום שנוצר בתחום הנדל"ן המסחרי עכשיו – כשהמחירים בקרקע, רגע לפני שהשוק חוזר לעצמו. משקיע חכם גם יודע כי בתקופה מבלבלת ורווית דאגות וטרדות כמו זו – עדיף לא לקחת סיכונים מיותרים. חשוב להיעזר בסיועם של מומחים בתחום. כאשר הדברים נעשים בצורה מקצועית ובליווי אנשי המקצוע הנכונים שלב אחר שלב – ניתן לצפות למינימום תקלות והפתעות. במיוחד בעידן הקורונה וכל השינויים שבאו בעקבותיה וככל הנראה יישארו גם אחריה.

החלטתם להיות משקיעים חכמים? החלטה מעולה!
י.ש בתים גרופ מבית קלר וויליאמס מאגדת בתוכה את כל מה שאתם צריכים!
צוות המומחים של החברה ילווה אתכם בכל שלב ושלב בתהליך, ירכז עבורכם את כל המידע והפרטים שאתם חייבים לדעת, יסייע לכם באופן המקצועי ביותר כדי שתשקיעו בנדל"ן מסחרי עם אפס תקלות בדרך – וכל זה תחת קורת גג אחת.

החיים הרבה יותר קלים למי שמשקיע עם י.ש בתים גרופ / Keller Williams.

להתייעצות עם צוות המחלקה המסחרית שלנו – סימה פלס 054-577-6847